Prezidentský náramek Rolex ke Dni prezidenta

repliky rolexDnes se podíváme na lepší pochopení náramku Rolex President. Mnozí z vás zná řadu hodinek Rolex Day-Date pouze jako prezidenta Rolex. Zatímco jméno „President“ se vztahuje pouze na půlkulatý třídílný spojovací náramek výslovně navržený pro řadu hodinek Rolex Day-Date, jméno „Rolex President“ se pravděpodobně stalo nejčastěji používanou přezdívkou ve světě Rolex.
Stejně jako byl náramek Jubilee navržen hlavně pro kolekci Datejust, náramek President byl navržen speciálně pro uvedení Rolex Oyster Perpetual Day-Date v roce 1956. Od svého představení je náramek President dostupný pouze pro Day-Date a konkrétní drahocenné kovové verze Lady Datejust. Vyrábí se pouze v 18karátovém zlatě nebo platině. Kromě původní verze byl náramek President vždy vybaven korunkovou sponou Rolex – designem skryté spony, který vytváří hladký efekt napříč popruhem.
Náramek President je hybridem ústřice a jubilea. Místo plochých článků, jako je řemínek Oyster, má řemínek President půlkulaté články (také s třídílným designem), které odpovídají tvaru řemínku Jubilee. Zaoblený vnější povrch umožňuje vysoce leštěnému středovému článku zachytit okolní světlo a vytvořit tak vkusnější a elegantnější vzhled než plochý povrch náramku Oyster.
Náramek President má sice podobný styl jako další dva ikonické náramky Rolex, ale má výrazný a rozpoznatelný design, který často kopírují jiné značky v celém odvětví.
V roce 1965, téměř deset let po svém představení, získal prezidentský náramek Rolex oficiálně své legendární jméno. Americký prezident Lyndon Johnson v té době nosil repliky Rolex Day-Date ve žlutém zlatě. Na poctu jeho volbě hodinek a výhradnímu použití hodinek z drahého kovu byly hodinky v reklamě amerického časopisu označovány jako „Prezidentské hodinky“.
Zpočátku se jméno „Prezident“ vztahovalo pouze k náramku Day-Date; vzhledem k jejich provázanému a neoddělitelnému vztahu však začal Rolex v 80. letech 20. století označovat hodinky samotné jako „chronometr Rolex President Day-Date Chronometer“. Oficiální používání jména „Prezident“ mělo krátké trvání a Rolex se od té doby vrátil k tomu, že hodinky nazýval Day-Date; jméno „Prezident“ však přetrvalo a stalo se běžně používaným pojmem ve sběratelských kruzích Rolex i jinde.

This entry was posted in repliky.