Úvod do Rolex GMT Master II Root Beer

repliky hodinekRolex GMT Master II jsou bezpochyby jedny z nejvyhledávanějších hodinek na současném trhu. Na veletrhu Baselworld 2018 Rolex znovu uvedl na trh řemínek Jubilee pro model „Pepsi“. Od tohoto opětovného spuštění se čekací listina prodlužovala a prodlužovala. Dnes „Batman“ a „Pepsi“ zaujímají přední příčky. Ve sbírce je však podle mého názoru ještě jeden model, který nemá dostatek lásky z hodinářského světa. Toto je kořenové pivo GMT Master II.
Když v 60. letech debutovalo, Root Beer už měl na zápěstí nespočet celebrit, včetně Clinta Eastwooda. Původní model byl k dispozici v masivním zlatě a dvoubarevném provedení. I přes svůj komerční úspěch Root Beer zmizel z katalogu Rolex až do roku 2018, kdy repliky Rolex oživila variantu. Namísto použití zlata Rolex aktualizoval tento model o 18K perleť. Zatímco existuje pevná verze Everose, rozhodl jsem se vyzkoušet dvoubarevnou variantu hodinek.
Moderní Root Beer má největší design pouzdra, který se nyní běžně vyskytuje na Submariner a dalších modelech GMT. Na zápěstí působí velmi hmotně a splňují naše očekávání od moderních luxusních sportovních hodinek – rovnováhu přesnosti a praktičnosti. Přestože nese název „Root Beer“, bohužel nemá původní dvoubarevnou hnědo-zlatou lunetu. Místo toho Rolex používá černou a hnědou. To dává smysl, protože to odpovídá současnému vzhledu Rolex GMT.
Dalším prvkem, který se oproti originálu změnil, je náramek. Místo Jubilee používá standardní náramek Oyster s dvoubarevným leštěným středovým článkem. Pro zajištění maximálního pohodlí je spona vybavena systémem easy-link, který umožňuje okamžité nastavení. Nejsem z těch, kdo předpovídají rok 2020 (RIP Baselworld 2020). Bylo by však skvělé vidět verzi těchto hodinek na Jubilee znovu.
Chtěli jste se někdy tajně stát „Rolex Gold Watch Guy“, ale nedokázali jste se dostat na takovou úroveň luxusu? Řešením je kořenové pivo. Není to tak oslnivé, jako když nosíte model z masivního zlata, jako je President, ale i tak to může být prohlášení. Směs Everose a oceli v Root Beer mu dodává vyšší úroveň expresivity a čte se více formálně než standardní Submariner nebo Batman GMT. Stejně jako u většiny moderních repliky hodinek Rolex je stačí nechat na náramku a můžete vyrazit. Můžete to zkusit s hnědým koženým řemínkem nebo NATO. Nejlépe však vypadá na dvoubarevných hodinkách Oyster.
Myslím, že Root Beer svítí nejlépe, když je spárován s tmavě modrým oblekem na okenní tabule a nějakými pěknými hnědými mokasíny. V létě by vypadala skvěle s jakýmkoli polo tričkem ve vašem šatníku. Myslím, že Root Beer opravdu zasáhne, pokud jde o to, jak ze sportovních hodinek dostat více. Černá kravata je jediná příležitost, kdy bych si tyto hodinky nevzal. Tento styl se pod francouzskou manžetou nehodí.
Podívej, tohle opravdu není těžký prodej. Na konci dne se musíte rozhodnout, jaké hodinky jsou pro vás ty pravé. I když určitě chápu, že dvoubarevné hodinky mohou někdy působit trochu zastarale, tady je něco jiného. Vkusné použití Everose v celém designu je elegantní a poutavé. Hnědočerná luneta přináší na stůl něco jedinečného a „nového“. Chápu také půvab ocelového Rolexu, ale na kořenovém pivu je něco zvláštního. Myslím, že budoucnost se může vrátit k hodinkám z drahých kovů. Jsou to skvělé hodinky, které jsou napřed. Užil jsem si to na nošení na zápěstí po dobu jednoho měsíce a vřele doporučuji, abyste se na to podívali, pokud budete mít příležitost.

This entry was posted in repliky.