Nová značka Chrono-Classic od Farer v Meredith Trim

repliky hodinekV první řadě se mi líbí fadery ve tvaru mandle. To je možná žhavé téma a já pohrdám knoflíky podobnými pumpičce nebo pístu. Mandlové tlačítky mají tento diskrétní a elegantní vzhled, který se hodí k celé vintage atmosféře Tissot Telemeter 1938. Tlačítka start/stop a reset se pohybují hladce a nevypadají jako tření kov o kov jako u některých chronografů I‘ jsem v průběhu let řešil. Naštěstí jsou strany pouzdra menší než 47 mm, což zabraňuje tomu, aby délky stran byly na mém 6,25″ zápěstí příliš dlouhé.
V srdci budu vždy „náramkový chlap“. Zatímco Tissot Telemter 1938 není dodáván s ocelovým páskem, přichází s dobře vyrobeným, polstrovaným a prošívaným italským koženým páskem. Kožený řemínek je zajištěn charakteristickou motýlkovou skládací sponou, která dodává celému balení punc sofistikovanosti. Nyní, jak vím, udělá mnoho mých čtenářů, neodolal jsem a nehodil Telemetr 1938 na šedé NATO. Zcela mění vzhled hodinek, takže tento konkrétní styl je neformálnější a přístupnější jako hodinky, které můžete nosit po městě.
S šedým NATO jsem zjistil, že z těchto repliky hodinek vytěžím maximum tím, že je nosím velmi ležérně. Mluvím o nošení s mikinou a džínovou bundou rovnou přes ni. Tím si myslím, že to bagatelizuje (v dobrém slova smyslu) vysoce profilované vlastnosti těchto hodinek, jako jsou modré ocelové ručičky a leštěný obličej. Když se dívám dolů na své zápěstí, užívám si vintage přitažlivost Telemetru 1938.

Zůstávám přesvědčen, že sladkou tečkou za hodinky, alespoň pro mě, je 39 mm. Opět zcela záleží na proporcích pouzdra a ciferníku, ale většinou to tak bývá. Tissot Telemeter 1938 jsou krásné hodinky s množstvím vintage šarmu, ale přál bych si, aby byly o něco menší. Nejen, že si myslím, že by se lépe nosila na zápěstí, ale více by odpovídala vintage stylu, do kterého jdou. Pro tyto hodinky to však není konec světa. Prostě si sundám hodinky, položím je na noční stolek a když potřebuji čas, sáhnu po telefonu.
Jak moc se můj „obzor hodinek“ rozšířil od doby, kdy jsem použil Tissot Telemter 1938? Řekl bych, že jsem byl nyní veden směrem, abych byl otevřený prozkoumávání hodinek, které jsou mimo moji zónu pohodlí. Asi to k té práci patří, ne? Kariérní „hazard“, chcete-li. Pokud to znamená, že budu moci hrát s více hodinkami, ať už je to sladké nebo ne, tak budiž.

This entry was posted in repliky.